Magazynowe wózki niskiego podnoszenia

Podwozie

Prowadzenie

Zastosowana składana konstrukcja podwozia w celu zminimalizowania konieczności spawania indukcyjnego, zapewnia maksymalny poziom stabilności i trwałości w każdej sytuacji. Jego konfiguracja w czterech stałych punktach zapewnia wyjątkową stabilność zwłaszcza na zakrętach. Obracające się koła z łatwym systemem regulacji pozwalają utrzymać doskonałą przyczepność.
Niezależnie wzbudzany silnik o mocy 2 lub 2.6kW będący w stanie sprostać najwyższym wymaganiom wydajności, dostarczając niezbędne zasilanie w każdych warunkach. Prędkość urządzenia uzależniona wyłącznie od pozycji w jakiej znajduje się pedał gazu.

System Elektroniczny

Układ hamulcowy

Wszystkie dostępne produkty z rodziny elektrycznych wózków paletowych zostały wyposażone w wysokiej częstotliwości urządzenia, mikroprocesor i opcję odzyskiwania energii, zapewniając niskie zużycie baterii i cichą pracę. Systemy te monitorują wszystkie funkcje urządzenia i umożliwiają dokonywanie wielu korekt w celu optymalizacji wydajności maszyny, dostosowując ją do rodzaju wykonywanej pracy. Wszystkie parametry związane w napędem i elektrycznym hamowaniem są ustawiane/programowane na konsoli zgodnie z oczekiwaniami klienta. To specjalne oprogramowanie pozwala kontrolować prędkość podczas ładowania, rozładowywania i na zboczu.
Posiada trzy systemy hamulcowe:
  • hamowanie zasadnicze – w celu zmiany kierunku jazdy
  • hamowania awaryjnego – występujące automatycznie w momencie zwolnienia pedału zabezpieczającego w momencie zasłabnięcia operatora, (dla modeli VIRTUS 20-30 R i VIRTUS 20 RX) uruchamiane hamulcem elektromagnetycznym
  • hamulec awaryjny – działający automatycznie w przypadku zwolnienia przez kierowcę sterownicy poprzez uruchomienie hamulca elektromagnetycznego (dla modelu 340 P4)
  • hamulec postojowy
<< powrót